Higiena tatuażu. ( kilka drobnych rad ) :

Zanim zrobisz i zdecydujesz się na tatuaż powinieneś zwrócić baczną uwagę na wygląd pomieszczenia w którym zostanie przeprowadzony zabieg wykonania tatuażu, a także na sprzęt i igły które zostaną użyte i będą miały bezpośredni kontakt z twoją skórą. Pomieszczenie - powinno być czyste i dobrze oświetlone , powinno być zaopatrzone w lampę bakteriobójczą, oraz sterylizator do dezynfekcji igieł i sprzętu. Sprzątanie pomieszczenia powinno odbywać się przed i po każdym kliencie, a sterylizacja igieł powinna być wykonywana według określonej procedury narzuconej przez Sanepid i wywieszonej w każdym gabinecie w celu umożliwienia zapoznania się w/w procedurą . O ile nie będziesz kontrolował dezynsekcji pomieszczenia lampą bakteriobójczą bo jest to czynność szkodliwa, to nie powinno Cię zabraknąć przy sterylizacji igieł oraz innych części wymiennych maszynki ( Kolczyków ). Do dodatkowego wyposażenia trzeba tu zaliczyć jeszcze instrukcje zalecaną przez Sanepid z którą należy się zapoznać w trakcie sterylizacji a która to opisuje w jaki sposób ma ona przebiegać. Powinna wisieć na ścianie i być dostępna dla każdego zainteresowanego. Tatuator profesjonalista powinien posiadać:

  • certyfikat ukończonej szkoły przekłuwania , ( piercing )
  • szkolenia w zakresie chirurgiczno dermatologiczno alergicznym.
  • 3 letni minimalny staż pracy tatuatora w studio oficjalnie zarejestrowanym.
  • itp. Szkolenia ( książeczka zdrowia ).

Zwróć uwagę , że sterylizacja powinna być przeprowadzona przy kliencie i przed zabiegiem nawet jeśli igły, które używa tatuator są nowe i nie jest to bynajmniej gotowanie we wrzątku lecz w dużo wyższej temperaturze w sterylizatorze. Bezwzględnie każdy rysownik -tatuator zanim przystąpi do robienia tatuażu lub kolczykowania powinien przy Tobie założyć nie używane jednorazowe rękawiczki .
Jeśli zwrócisz i dopilnujesz powyższych zaleceń będziesz pewien , że nie zostaniesz niczym zakażony w danym studio. Dobre barwniki , orginalny sprzęt, wieloletnia praktyka zapewni ci dobrą jakość wykonanego tatuażu. Dobrze też jeśli Tatuator który zacznie wzór też go ukończy i nie angażuje do tego osób trzecich. Tatuaż wówczas jest nie powtarzalny i indywidualny dla każdego tatuatora , jak podpis dla każdego z nas.
Zwróć uwagę : Barwniki - powinny być w orginalnych opakowaniach opisanych na zewnątrz butelki.
Dozowanie barwnika (tuszu) powinno odbywać się do specjalnie ku temu przeznaczonych pojemników a nie bezpośrednio do tulejki z igłami . Pojemnik z końcówką tuszu powinien przy tobie wylądować w pojemniku na śmieci, co zapewni , że tusz ten ponownie nie zostanie ( omyłkowo ) użyty dla drugiego klienta.
Maszynki - też w miarę możliwości powinny posiadać znamiona profesjonalności wykonania i nie powinny nosić znamion samoróbki ( silniczek elektryczny, kolki itp.).
Igły i zużyte akcesoria po zakończonym tatuażu powinny znaleźć się w specjalnym pojemniku , z odpowiednim płynem odkażającym , a broń boże nie na ciele następnego tatuowanego klienta .
Powyższe rady kieruję do ludzi zainteresowanych zdrowym trybem życia. Więcej informacji udzielimy w salonie na ulicy Piłsudskiego 7 lub telefonicznie pod nr (0-42) 636 54 29

Z poważaniem
Manhattan Tattoo Club


kropki

Potrzebujesz osobistej porady?
Chcesz zadać jakieś pytanie?

strzalka formularz